RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI 2012

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz, Ramazan Bayramı öncesi sosyal mesaj verme eylemine bu yıl da devam ediyoruz. Öncelikle tüm müslüman kardeşlerimin bayramını tebrik ederim.

Bu yıl öncelikli mesajımız bayram ziyaretleri. Malum yaz dönemi herkes zaten tatil modunda kimiler memlekette filan.. Yani bayram ziyaretleri pek olmayacak ya, o olsun işte la.. zaten bi bayramdan bayrama görür olduk yüzümüzü...

Sonra gene trafik kazaları var. İstanbul içinde trafik zaten gitmiyor kaza az olur ama siz gene de dikkatli olun, şehirler arası yollarda ölmemeye çalışın.

Sonrasında bayram çikolataları var. Efendim lütfen kaliteli şekerler alınız, misafirlere dandik şeker vereceğinize hiç vermeyiniz daha iyi. Ayrıca artık şu baklava olayını aşalım lütfen tatlılarda çeşitlilik istiyoruz.Bütün gittiğimiz yerlerde baklava olunca kusmak istiyoruz artık. Bazı doğulular bayramlarda sütlaç filan ikram ediyorlarmış, eniştem malatyalı onlar da öyleymiş filan da bizimkiler tek tip baklava. Doğrusu şimdiye kadar tatlıyı yapan yapmıştır.

Yankesicilere dikkat efendim bir de esnaf abilerimiz sahte para olaylarına dikkat etmeli. Kalabalık yerlerde arka cebe cüzdan koymayın mümkünse dar ön ceplere koyunuz, pardesü cebi filan da sakat. 100 TL liklerde aşırı sahte para çıkıyor ve 20 lik leri de basmaya başlamışlar, elden çıkarması kolay olur diye.

Bayram namazını da unutmayalım : 2 SALLA 1 BAĞLA 3 SALLA 1 EĞİL :)

Şimdilik mesajlarımız bu kadar. Şimdi Google'dan gelen Ramazan Bayramı mesajı arayan kardeşler için tebrik mesajlarına geçelim.

Ramazan Bayramı Mesajları

♥ Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar,milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun!
♥ Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Bayramın kutlu olsun...

♥ Ramazan Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı olsun...
♥ Bayram sabahları, demli bir çay, su böreği, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki 'pause' düğmesine dokunun... Kısa bir süre için hayatı durdurun. Mutlu bayramlar...
♥ Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
♥ Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Ramazan Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.
♥ Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğiyle.
♥ Bu değerli Ramazan Bayramı.nda, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.
♥ Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Ramazan Bayramınız mübarek olsun.
♥ Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Ramazan bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.
♥ Bir damla ümit serpilsin yüreğine, bir damla mutluluk dolsun günlerine , binbir duan kabül ve Bayramın Kutlu Olsun
♥ Sevgi söze dolarsa dua olur, dua Allah'a ulaşırsa nur olur, aynı yolda birleşen dualarımızın nur'a dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile Bayramın Kutlu Olsun
♥ Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğiyle.
♥ Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.
♥ Allahın rahmeti üzerine olsun. Sana gelen her iyilik Allahtandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekanın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu bayramın mübarek olsun.
BAYRAMLAR,MILLI VE DINI DUYGULARIN, INANCLARIN, ORF VE ADETLERIN UYGULANIP SERGILENDIGI, BIR TOPLUMDA MILLET OLMA SUURUNUN SEKILLENDIGI, KUVVETLENDIGI GUNLERDIR. HEP BIR ARADA, SEVGI DOLU VE HUZURLU NICE BAYRAMLAR GECIRMEK DILEGIYLE, RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Share this:

YORUMLAR

0 Harika insan yorum yapmış.:

Yorum Gönder

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.