Güvenli İnternet Filtresini Kaldırma


Güvenli internet filtresi ile ilgili  yasa bugün devreye girdi. Şu anda filtre hizmeti isteyenler için kullanıma hazır. Ama bazı kesimler artniyetli bir söylenti yayılıyor : Güvenli İnternet Filtresini Kaldırın

Şu anda eğer dün geceden itibaren servis sağlayıcınızın size sunduğu profile girip herhangi bir işlem yapmadıysanız zaten size filtre uygulanmıyordur. Filtre hizmeti sadece kendi isteyerek filtresini aktif edenlere uygulanır. Varsayılan olarak pasif konumdadır, dün hangi siteler serbestse bugün de aynıları serbesttir girilebilir.

Dün gece bobiler.org'un yaptığı bir şaka(!) ile pek çok kendisine de filtre uygulandığını zannetti. Siteye girenler bir yönlendirme kodu ile ttnetin bir bildirim sayfasına yönlendirildi ve ziyaretçiler filte uygulandığını zannetti bazıları facebook ve twitter gibi sitelerde filtre uygulandığını söyleyerek aptal durumunu düştü.

Yani eğer filtresiz bir internet istiyorsanız hiçbirşey yapmayın eskisi gibi internet kullanımınıza devam edebilirsiniz. Eğer filte istiyorsanız da servis sağlayıcımızın ayarlarından bunu yapabilirsiniz.

Bugüne kadar gelen süreçte filtre yasasını karalayıp siyaset malzemesi yapanlar ve buna alet olanlar bugün itibari ile yalancı durumuna düştü. Değişen birşey yok ve olmayacak da. Şunu unutmayın güvenli internet bir yasaklama değildir. sizin için bir seçimdir ve "Seçmek Özgürlüktür."

Filtre ile ilgili genel sorularınız için tıklayın.

Share this:

,

CONVERSATION

3 Harika insan yorum yapmış.:

  1. evet belki haklı oloabilirsin ama ben dün girdiğim sitelere bu gün giremiyorum, ben halen bunun bir seçenek olduğuna inamıyorum tamamen siyasi, her kezin fikrine saugım var ama bu yapılanlar insanları yozlaştırmak kendi istedikleri kalıba sokmak için yapılıyor sen ne dersen de . kolay gelsin.

    YanıtlaSil
  2. aynen katılıyorum filitre standart tarifede yok diyenler susuyorlar ... ama yüzlerce site standart tarife filitre altında mesela xhamster kime ne zararı var porno izlemenin ? herkes evinde izliyor çoculğum yok çocuğum yok ? neden zorla at gözlüğü taktıklarını anlamıyorum bizlere gerçi şuana dek yapılanlar da gelecekte yapılacakların teminatıdır yazılar olsun

    YanıtlaSil
  3. arkadaşlar kolayı hotspot shield bendede babam koymuş ama ben onun sayesinde oyunlarave erotik sitelere giriom hotspot shield kullanımı öğrenin

    YanıtlaSil

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.