Google İnternet Reklamcılığı 5-6-7 Ekim 2011

Google internet reklamcılığı programı, Google ın Adwords ü yayma amacıyla Adwords reklamcılığı konsunda kalifiye eleman yetiştirmeye yönelik düzenlediği bir program.

Bu kapsamda Google, internet reklamcılığı alanında kendilerini geliştirmek isteyenlere ki özellikle internet reklamcılığı ajanslarında çalışan kişilere odaklı olmak üzere eğitim dökümanları paylaşıyor ve seminerler düzenliyor.

Geçen hafta bende programa kayıt olmuştum ve seminere davet maili gelmişti. Benim işim reklamcılık değil ama bu ortamı kaçırmak istemedim hevesle gittim. Daha tanıdık yüzler bekliyordum ama İlyas Teker'den başkasına rastlamadım.

Seminerler 3 gün ve 3 farklı seviyedeydi. Ben 2. ve 3. seviyelere gittim. 2. seviyede anlatılanlar hep bildiğim şeylerdi ama 3. gün üzerinde durulan Google Analitics konusunda son derece zayıf olduğumu gördüm. Seminer genel olarak eğlenceliydi, Hotel Dedeman da beleşe açık büfe yemekler de iyiydi.

Katılanların pek çoğu ajanslardan gelen kişilerdi, ilk önce bir an kendimi çirkin ördek yavrusu gibi hissetsem de araya karışmak sorun olmadı. Bu arada kafama yeni fikirler soktular. Hevesim kaçmadan birşeyler yaparsam güzel olabilir, ama arayı açarsak gene yalan olur.

Ne işe yarar bilmiyorum ama iki tane de katılım belgem oldu, CV me ekleyecek nihayet birşey buldum sanırım. Tabi sınavları geçip kalifikasyon sertifikası alırsak asıl işe yarayacak olan o.

(Bu arada görgüsüzlük yapıp ilk gün eve dönerken seminerde verilen Google logolu tanıtım kimliğini boynumdan çıkarmadım, etraftakilerin bakışlarını bir görecektiniz :P )

Share this:

CONVERSATION

1 Harika insan yorum yapmış.:

  1. Belgeyi alman çok güzel. Birdahakine de ben alırım inşallah... :)))

    YanıtlaSil

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.