GÜL BENİ REKTÖR YAPSANAAAA YAPSANAAAA...


Yeni rektörler cumhurbaşkanımız tarafından atandılar. Yıllardır işleyen süreç, gene aynı şekilde tamamlandı. Rektör olmak isteyenler uygun adaylar, adaylıklarını ilan etti ve üniversitelerde seçimler yapıldı. Yök istediği 3 adayı cumhurbaşkanımıza yolladı, cumhurbaşkanımızda uygun gördüğü adayı rektör yaptı.
Evet bu süreç yıllardır aynen bu şekilde anti-demokratik olarak devam ediyor. Ama dikkat edilirse bu sefer çok fazla tepki doğdu. Neden ?
Tabikide bu sefer bürokratik güç kendilerinden yana değildi. Senelerdir kendileri için dönen çark bu sefer istemedikleri yönde dönmeye başladı. Bunun içinde kuyruğuna basılmış kedi gibi hepsi ciyaklamaya başladı.
Tv haberlerinde ve gazetelerinde dikkatinizi çekmiştir, profösörler istifa ediyor diye. Aslında istifa ettikleride yok, amaçları dikkat çekmek. İstifa edenler üniversitelerde öğretim görevliği görevini falan bırakmadılar. Sadece bulundukları yönetim görevlerini bıraktılar. Diyenler olacaktır, bu da önemli ama hayır bu önemli değil zaten yakında gidicilerdi. Yeni gelen rektörler onları göndermeden onlar istifa edip gerçek anlamıyla 'istifa şov' yaptılar.
Yıllarca bulundukları makamları sömürdükten sonra, gönderilecekkende son kozlarını oynadılar ve artık onların saltanatı bitti.
Yıllarca bürokratik egemenliği ellerinde tutanlar, sonsuza kadar bu güç ellerinde olacakmış gibi her alanda, diğer kesimi sindirmeye çalıştı, sürekli hırpaladı, zarar verdi.
Artık seçilmişlerin yanı sıra bürokratik güç de diğer kesimin eline geçiyor. Bundan sonra önemli olan yeni iktidar sahiplerinin eskileri gibi diğer kesimi sindirmeye, onları ezmeye çalışmaması. Diğerlerinin onlara yaptığını onlar tekrar etmemeli.
Ve artık bu sistemde değişmeli.

Share this:

,

YORUMLAR

0 Harika insan yorum yapmış.:

Yorum Gönder

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.