BUNALIM TAKILAN KIZLAR

Annesiyle kavga edince, sevgilisiyle tartışınca, ayrılınca, dedikodusu yapılıp aşırı rezil olunca kızlar acınacak bir zavallı haline geliyor, dengeleri şaşıyor, asla yapmam dedikleri şeyleri yapıyorlar.

Tüm dünyayı kendine düşman kabul ediyor. Normalde ağzına almadıkları küfürleri ardı ardına sıralıyor. Eğer zaten edepsiz biriyse pisliğinden yanına yaklaşılmıyor. Bağırıyorlar, saldırganlaşıyorlar.

İşte bu kızların en zayıf anıdır. Bu zamanda dedikleri heşey için daha sonradan pişmanlık duyarlar, düzgün bir karar veremezler, hayatının yanlışını yapmaya hazırdırlar bu anlarda.

Bu zamanda bir kızın düşmanlığı edinmek kadar en yakın arkadaşı, aşık olduğu adam olmak da oldukça kolay hale gelir. Sadece yaklaşmasını bilmek yeterli... Çünkü bir dosta, arkadaşa en ihtiyaç duyduğu andır, kanımca...

Bu dönemde ailesine karşı "asi kız" rolunü oynar, sevgilsini kıskandırmak için herşeyi yapar, evli ise eşini bu halin etkisi ile aldatabilir.

Çabuk parlarlar ama ateşleride hemencecik söner ve yaptıklarından pişman olurlar. Eğer sıkıntılara alışık biriyse bu hali daha hafif yaşar ve daha çabuk atlatır. Pişman olacağı şeylere karşı daha dirençli olur.

Erkekler ise bunalım anlarında kendini o kadar kolay kaybetmez ama öyle de kolayca çıkamaz, kolay kolay atamaz üzerinden ağırlığını bu durumun. Kinini tutarlar üzerinde ve pişman da olmaktan uzakktırlar. İnat eder diretirler.

Bunalım takılan kız yakınınız ise mümkün olduğunca iyi davranmaya çalışın, sevdiğinizi, önemsediğinizi belirtin. Anne, baba, kardeş, sevgili ne olursanız olun samimi bir ortam oluşturup sarılmaya çalışın. Yabancı biriyse hiç müdahale etmeyin, kabağın sizin başınıza patlaması işten bile değildir...

Share this:

,

YORUMLAR

0 Harika insan yorum yapmış.:

Yorum Gönder

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.