ÇARPITMA VE AHLAKSIZLIK

Şu son bir haftada friendfeed'de 2-3 kez başörtüsü yasağı ile ilgili tartışmaya girdim. Bu konudaki tartışmalara 3 yıla yakın zamandır girmiyodum internnetten, zamanında çok fazla tartışmıştım.

Bizdeki kendini çağdaş ilan eden kaskafalı yobazları saymazsak, tartışmasız olarak tüm dünyadaki herkes başörtüsünün dini ya da siyasi ne sebeple olursa olsun bir özgürlük hak olduğunu kabul ediyor. Ediyor ki dünyada bizdeki durumun başka bir örneği de yok.

Bizim bu odun vatandaşlarımız, kimi zaman yanımızda dolaşan arkadaşlarımız bu konuyu tartışırken ya hep konuyu değiştirir farklı mecralara çeker ya da konuyu değiştirip farklı mecralara çeker. Çünkü yapabilecekleri başka birşey yoktur. Zorbalıktan başka birşey olmayan bu yasağı insani değerlerle savunmak mümkün değildir çünkü.

Sürekli olarak demagoji yapmaya çalışıp, konuyu "şeriat, iran, madımak, menemen" gibi konuyla alakası olamayan olaylara çevirirler ve bu olayların suçunu da sizin üzerinize atarlar. Burada onların anlatımından "Madımakta 37 kişi öldürüldü, onun için başörtüsüyle üniversiteye girilemez" gibi saçma sapan bir ifade çıkar.

Zaten çoğu zaman hakaret etmekten iftira atmaktan bir adım öte geçemezler ve geçen diyaloğun sonunda konuşulanlara bakınca konunun başörtüsü olayından çok farklı boyutlara kaydığını görürsünüz. Bu sebeple başörtüsü seçiminin tartışılacak bir konu olmadığını çok iyi biliyorum. Bunun köleliği tartışmaktan pek bir farkı yoktur benim için. Her ikiside doğuştan kazanılmış ve başkasına devredilemez haklardır.

Share this:

,

CONVERSATION

1 Harika insan yorum yapmış.:

  1. yani böyle insanları kaale alıp yorum yapmana gerek yok ki yılmaz ben de bunun tartışmasını yaptım ama sadece alay ettim böyle yobaz hastalıklı beyinlerle

    YanıtlaSil

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.