TTNET TARİFE DEĞİŞİKLİĞİ ÜCRETİ

İnternetle üniversiteye başladıktan sonra tanıştım ve üniversite hayatım boyunca kimi zaman kütüphanede, kimi zaman bölümün internet salonunda, kimi zaman komşudan kablo çekerek, kimi zaman bulduğumuz şifresiz ağlarla, kimi zaman internet kafe köşelerinden bu ortama bağlandım bir şekilde...

Bu yıl bahar dönemi itibari ile de İstanbul'a baba ocağına döndüm. İdareten bir işe girdim. Masamda internete bağlı bir bilgisayar vardı, maaş dişe dokunur bişi olsa ömür boyu da yapabilirdim hani... Neyse 2,5 ay orada çalıştım ve çıktım sonrasında bir internet ihtiyacı doğdu tabi ve eve nihayet internet bağlattım.

Blog dünyasındaki 5. yılımda... :) Neyse sınırlı internet bağlatmıştım ve TTNET bize bi güzel geçirdi.. Sonra indirimde olan sınırsız tarifelerden birine geçtim ve düşük bir fatura beklerken, TTNET bi yavşaklık daha yapıp fazladan bi 28 TL daha geçirmiş.

Tabi bunların bana fatura filan yolladığı da yok iki aydır ve nerden ne kesmişler, bunu da göremiyorum. Bunu görmek için beni merkeze yönlendirdiler, müşteri hizmetlerini arasam dedim, "yok merkeze gideceksin" dediler. Ben gene kendi kafama eseni yaptım müşteri hizmetlerini aradım.

Tarife değişikliği için 19 TL ücret aldıklarını öğrendim ki bunu bana söylememişlerdi. Ki söylemeleri de önemli değil aslında. Hiçbir masrafı olmayan birşey için neden 19 TL ücret ödüyorum. Bu tamamen bi soygundur. Kalan 9 TL yi de gene değişik şekillerde gömmüşler bize..

Yani ağzımı nadir bozarım ama bu yaptıkları tam bir orospu çocukluğu... Kurmuşlar tekeli milletin canına okuyorlar... Biri bu Türktelekom firmasına dur demeli... Artık Ulaşım bakanlığı mı olur bu başka bişeymi olur bilemiyorum ama Türktelekom'un internet için telefon aboneliği şart koşması olsun, tarife değişikliği milyonlarca abone haksız uygulamalarından mağdur.

Şirketin kurumsal friendfeed hesabında ise şikayetler almış başını gidiyor. Yapılan yorumlar durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor... Geçenlerde yapılan sansüre sansür yürüyüşü yerine TTNET'e hayır yürüyüşü düzenlense çok daha faydalı bir eylem olurdu... Şu anda internetteki TTNET sömürüsü bence sansürden daha vahim boyutlarda...

Share this:

, ,

CONVERSATION

1 Harika insan yorum yapmış.:

  1. Aynı şeyi ben de yaşadım. Ttnet kazığın önde gideni. Bir de bunların kesinlikle kampanyalarından uzak durun derim. Kampanya demek sizi soymanın renkli yollarını bulduk demek çünkü

    YanıtlaSil

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.