SİTENE GOOGLE TRANSLATE ÇEVİRİSİ EKLE

Google translate hizmetine türkçemizide ekledi. Ben dahil yüzlerce kurnaz(!) kendi sitesini çeşitli dillere çevirip linkini sitesine koyarak sitemizi dilinize çevirin bağlantısı ekledi.
Fakat biraz dikkat edilirse ki benimde dikkatimi sonradan çekti daha doğrusu görmüştüm ama ilgilenmemiştim. Google translate sayfasında dikkat ederseniz üstte en sağda araçlar linki var.
Buraya tıklayınca açılan araçlar sayfasında istediğiniz google translate çevirisi var.Birde bloggerda gadget ekle bölümünde bazıları metin çevirisi için bazı uygulmalar hazırlamış bu da kullanılabilir.
Google tranlate çevirisini sitenize eklemek için yukarıdaki linkten sayfaya girip kodu aldıktan sonra boyutlarını koddaki 160&h=60 yazan bölümden değiştirebilirsiniz.

160 ı değiştirirseniz genişliği

60 ı değiştirirseniz yüksekliği değiştirmiş olursunuz.

Share this:

,

CONVERSATION

3 Harika insan yorum yapmış.:

  1. Bir nokta daha var konu ile alakalı. Google çevirici şu anda bir bir kelimelerin karşılığını çeviriyor. Bu da tam anlamı veremiyor. Çok faydalı bir çalışma ama sanırım bizim hayal ettiğimiz gibi olması için biraz daha zamana ihtiyacı var. Ben DuyguBank'ı çevirince hayal kırıklığına uğradım zira. Anlatmak istediklerim ile Google'ın çevirisi arasında dağlar kadar fark vardı.

    YanıtlaSil
  2. Google, translate için kanlı canlı çevirmenleri işe almış. Yakın zamanda çok daha iyi olacaktır.

    YanıtlaSil

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.