HAYALDİ GERÇEK OLDU !

6 yıl önceki çocuk...
1,5 yıl önce İstanbul'a temelli dönünce iş bulmak şart olmuştu ve ama hala sınavlarla boğuştuğum için bu biraz zor oluyordu.

İlk olarak eniştemin firmasında ön muhasebe ve sonrasında satınalma bölümünde çalıştım ki ben kendimi orda daha çok ofisboy gibi hissediyordum ve sonunda beklenmedik, tartışmalı bir şekilde çıktım.

Hemen sonrasında anketörlüğe başladım, eğlenceli ve yorucu bir işti ama benim yapıma pek uyan bir iş değildi, hem insanlara yalan söylemek durumunda kalıyorsunuz, hem de biraz akıcı konuşma isteyen bir iş, benim gibi kelimeleri yutan birini zorluyordu, parayı da biraz geç alıyordunuz. Ama gene de çok kısa çalışmama ve ücreti almaya oldukça geç gitmeme rağmen paramın üzerine yatmadılar ve kuruşu kuruşuna ödediler.

Oradan hemen sonra markette çalışmaya başladım, fakat ders çalışamama durumu olunca part-time olarak devam ettim sonrasında da bu birinci dönem finallerinden önce, sınav izni dolayısıyla gene müdürle tartışarak ayrıldım işten...

Elimde biraz birikmiş param ve beraberinde bilgisayar taksit borçlarım ve odamı düzeltmek için girdiğim borçların taksitleri kalmıştı. Yaza kadar anca idare ediyordu..

Sonra bir süredir düşündüğüm planı denemek istedim ve www.sultangazibelediyesi.com'u satın alarak blogger tabanlı bir haber sitesi kurdum. 5-6 yazı yazdıktan sonra siteye bir rehber bölümü açtım. Kendime bir yaka kartı hazırlayarak SultangaziBelediyesi.com Site Editörü sıfatıyla Sultangazi'deki işyerlerini ziyaret ederek basit bir ücret karşılığında site rehberine kayıt olabileceklerini belirttim. İlk ay sadece haftada 2 gün rehber kaydına çıktım ki bu aylık taksitleri ödemekten fazlasına yetti.

Rehber kayıtları sırasında Website alanında müşteri potansiyelini gördüm ve Sultangazi Web sitesini açtım. Bir firma izlenimi vermek daha çekici geldi. Sonrasında vizeler için Edirne'ye gittim ve yolda yürürken arkadaşın birdenbire kamerayı açmasıyla doğaçlama bir video çektik. (Nisan 2011)


Videoda bahsedillen şeyler o aşamada planlanmamış, öylesine söylenmiş sözlerdi. Ki "sosyal medya danışmanlığı" kısmı hala havada... Ama yaptığım websitelerinin sayısı 2 elin parmaklarına ulaşıyor birkaç gün içinde... 100 TL ile başladık yapmaya ve şu anda da gene ilk 100 tl den başlatıyorum ve fiyatlar yükseliyor tasarımına ve adamına göre..

Rehber işi de oldukça uğraştırıcı olamasına rağmen hem iyi bir kazanç sağladı,  hem de kolayca müşteri bulabilmemi sağladı. Sultançiftliği kısmını bitirdim, sadece 2 cadde ve Gazi Mahallesi kaldı geriye ve şimdiki rotamız Gaziosmanpaşa... bu arada Sultangazi'nin en büyük alışveriş rehberini oluşturduğumu da belirteyim :)

Eğer bu işten sıkılmazsam, bütün ilçelere kanca atıcam ki öyle olursa yıl sonuna kadar bütün ilçeleri bitirmiş olucam ve bu ilçe rehberlerini birleştirerek, İstanbul'un en büyük rehberini tek başıma ayrıntılı bilgi ve çokça fotoğraflı bir şekilde oluşturma başarını göstericem. İşin duygusal(!) kısmı da cabası... Tabi kesin bir niyetim yok, bakalım zaman ne gösterecek..

Blogculuk ta 6. yılımdayım ve bu aynı zamanda bilgiyasar kullanma süremle de aynı aşağı yukarı... Kendi bilgisayarıma sahip olalı ise henüz 1 yıl oldu... Bakalım seneye bu zamanlar nerede ne yapıyor olacağım, bunu gerçekten merak ediyorum...

Share this:

CONVERSATION

3 Harika insan yorum yapmış.:

 1. Bravo diyorumm. Çok iyi iş çıkarmışsın. video süper olmuş. face'de de paylaş bence. :)

  YanıtlaSil
 2. tebrikler, siteye baktım, gerçekten iyi iş çıkarmışsın..
  herkes düşünebilir bunu aslında ama herkesten farklı biri uygulaya koyabilir ancak

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten bu yolda canla başla ilerliyorsun :) başarılarının devamını dilerim (:

  YanıtlaSil

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.