ABİ BEN SALAĞIM

Vardır hadi salak olanlar bunu anlarız. Bunu anlarız da 'Abi ben salağım' diye bas bas bağıranları bir türlü anlamıyorum, anlayamıyorum.
Malum yıllardır özürlü demokrasimiz defalarca darbelerle, muhtıralarla yara aldı durdu. Tabi bir türlü ayakta duramadı. Ve geçen aylarda taraf gazetesinin sayesinde 2004 yılında iki darbe atlattığımızı da öğrendik.

Tabi bu öğrendiğimizle kaldı. Darbe girişiminde olanlar hakkında hiçbir işlem yapılmadı. Son olarak ülkemizdeki 'Gerçek Solcu' kavramına en yakın bulduğumuz kişilerden biri olan ÖDP lideri Ufuk Uras, 2004 teki 'ayışığı' ile 'sarıkız' diye isimlendirilen darbe girişimlerini meclise taşımak istedi ama Akp,Chp ve Mhp destek vermedi. Ama yeterli sayı yakalandı ve haftaya mecliste. Hadi Chp ile Mhp nin niyeti malum ortalık bana kaldındalar. Ama Akp nin bu tutumu tam bir soru işareti.

Ve birde 'Ergenekon' isimiyle deşifre olan terör örgütü var. Örgüte yönelik operayonlarda orgeneraller ve tuğgeneraller ile atatürkçü geçinen pek çok önemli isim gözaltına alındı. Hatta ADD başkanı Şener Eruygur'un evinden darbe hazırlıkları ile ilgili dökümanlar çıktı. bu dökümanlara göre hemen önümüzdeki günlerde 20 ilde yargıya özgürlük mitingleri düzenlenecek ve polise saldırılacak, ülkede gerilmeye çalışılacak ve darbe için ortam oluşacak ve DARBE vurulacak gene demokrasimize. Ve bilin bakalım önümüzdeki günlerde de Tuncay Özkan'ın oluşumunu sağladığı 'bizkaçkişiyiz' platformu da 20 ilde eylem yapacakmış, yargı bağımsız olsun diye. Amma tesadüf ya!

Ve bir de bunları hala destekleyenler var. Neymiş atatürkçüler tututklanıyormuş. 'Suçum Atatürk'ü sevmek' diyen herifin kasasından çıkan binlerce banknotun üzerindede bir tek Atatürk portresi yokmuş ama.

Bunları söyleyenler darbe şakşakçısıdır. Darbe meraklısıdır. Bunlar darbeden nemalanacak adamlardır.

Ama ya halk kısmında olanlar, çok az da olsa 'darbe olsun, orsu işe el koysun' diyenlerde var. İşte bunlarda salaktır. Hemde öyle sıradan salak değil 'abi ben salağım' diye bas bas bağıran türden. Bunlar kendilerini kendi yönetemiyeceğini, ne yapmaları gerektiğine kendi karar veremeyeceğini düşünen salaklar. 'Abi ben salağım, kendi başıma karar veremem, gel sen beni yönet benim yerime sen karar ver' diye cunta yönetimini istiyorlar.

Ama nafile bu ülkede pek çok zeki insan var. Kendisine 'Demokrasi, kayıtsız şartsız milletindir' ilkesini düstur edinmiş, ne yapacağını çok iyi bilen kararlı, dirayetli, aklıselim pek çok insan var.

Ve bunların hiç birinin bu memleketi, ne darbecilere ne de bunların şakşakçılarına yedirecek gözü yok.

Share this:

YORUMLAR

0 Harika insan yorum yapmış.:

Yorum Gönder

Lütfen spam yapmaya çalışmayınız...

Yapıcı eleştirileriniz ve renk katan yorumlarınız için teşekkür ederim.